Лагери на клуба

Айкискуул провежда редица лагери годишно с различна насоченост и цели. През годините се създадоха „Градски лагер Айкигакко“, „ Назад във времето“, „Семеен Айкидо лагер“, „Кеншусей“, „Будо лагер“ и „Морски Айкидо лагер“, които и до днес събират практикуващи, приятели и семейства в подножието на планината или край морето.
Една част от лагерите са със забавен, тренировъчно-обучителен характер, с много игри, работилници и приключения. Други лагери, като „Кеншусей“ имат за цел да полират уменията на практикуващите Айкидо.
Базите, в които се провеждат лагерите са специално подбрани за нуждите на клуба, където в прекрасна приятелска атмосфера се съчетава полезното с приятното.
Семинари
Айкискуул е организатор на вътрешни клубни семинари за деца, юноши и възрастни.
През 2016 година клуба организира първия по рода си „Детски Айкидо семинар“, който с времето се превръща в модел за подражание от редица клубове в страната.
Всички членове на клуба, имат възможност да посещават семинари на останалите клубове по Айкидо в България и чужбина

Японски културен център Кокоро

Именно смисълът на японското кокоро напълно отговаря на действията и желанията за развитие на екипът ни.
Японски културен център Кокоро е част от клуб по Айкидо „Айкикай Айкидо Скуул“. Първоначалната идея за неговото създаване беше да се изгради пространство, в което практикуващите в клуб “Айкискуул” Айкидо да обогатяват своите знания в областта на японския език, култура, духовност и етика. В процеса на реализация на бъдещия японски център, екипът ни осъзна че в България няма място, което да позволява на хората обичащи и търсещи японската култура да се развиват и да имат досег с нея. Тъй като нямаше обединяващо японската култура звено, решението да споделим с всички, това което правим беше в реда на нещата.
КУРС ОСНОВИ НА АЙКИДО
Ежегодно се провежда курс – „Основи на Айкидо”.
След преминаване на всеки курс, начинаещите придобиват базови умения в Айкидо, които им дават възможност да продължат развитието си в по-напредналите групи на клуба.

ТРЕНИРОВКИ ПО ДЖОДО И КЕНДЖУЦУ

Към регулярните тренировки по Айкидо, клубът въвежда нов поглед над тренировъчните оръжия в часовете по Кенджуцу и Джодо.
Кенджуцу е най-общото име на всички техники за работа с Катана, изучавани и предавани от поколение на поколение бойци в средновековна Япония. Техника Буджуцу – е предназначена да подготвя хората за постоянните войни, които са водили навремето. Самураите са учили техниките за използване на меча с цел отнемане на живот на бойното поле и постигане на победа .
Джодо е изкуство на фехтовка със сравнително къса тояга (джо), използвана срещу меч. Тренировките по джодо включват само упражнения по двойки. В джодо се използват само кати без свободен двубой. Начин на изучаване на джодо е аналогичен на традиционни кенджуцу. При спазване на правилен подход към тренировките, джодо развива усещането за дистанция и време, подобрява възприятието за действие и бездействие на партньора, а също така и научава човек да се адаптира към променяща се ситуация.
С промяната на жизнените условия и налагането на траен мир от Шогуната през 17-ти век и забрана за водене на войни, се създават условия самураите да променят основите на бойните си умения, като ги насочат към съхраняване на техниките и прийомите, но с оглед на самоусъвършенстването си и запазването на живота и постигнатия мир.